články > Akce - aktuality > CHARITATIVNÍ TOUR NA KOLE 2014 - 7. ETAPA

CHARITATIVNÍ TOUR NA KOLE 2014 - 7. ETAPA

11.6.2014 22:37:29

7.etapa: čtvrtek

Zlín 8,00h– Otrokovice – Napajedla  – Žlutava – Halenkovice 10,15h – Spytihněv – Babice Mýtinka 12,00h –Staré Město -  Velehrad 13,00h – Tupesy – Zlechov – Boršice 14,30h– Nedakonice – Kostelany nad Moravou – Staré Město – Uherské Hradiště - Kunovice Panský dvůr 16,30h.

Všechny etapy jsou pro děti a o dětech a tato dnešní obzvlášť.

V pelotonu šlape 13. letý Šimon, který je po léčbě a přijel s tatínkem ze Slovenska, aby se k nám připojili. Tímto bychom chtěli dát všem znát, že je důležité bojovat a nevzdávat se. Šimon je tomu příkladem.

V půl 8. jsme etapu zahájili živým vstupem na Rádiu Kiss Publikum, které je našim mediálním partnerem na všech akcích již řadu let.

Poté Leoši Hanákovi předal štafetový kolík náměstek hejtmana Zlínského kraje MUDr. Lubomír Nečas, který spolu s námi šlapal za děti včerejší etapu. Ředitelka rádia Kiss Publikum Jiřinka Gajdošíková nás odstartovala a vyrazili jsme směrem do Napajedel, kde nás očekával místostarosta Zbyněk Ohnoutek s dětmi ze ZŠ, který se připojil a v čele pelotonu vyrazil do obce Žlutava. Od hasičské zbrojnice na nás mávaly děti s panem starostou Kolářem. Čeká nás další kopec směrem Halenkovice. Před obecním úřadem nás vítá celá škola a děti v krojích, které si pro cyklisty připravily krásný program.  Pan starosta Jaromír Blažek se převlekl do dresu a spolu s dětmi ze ZŠ s námi pokračují směr Spytihněv. Další zastávka a opět děti s panem starostou  Vítem Tomaštíkem se připojují a vyrážíme do Babic. V Babicích nás čeká pan starosta Miloslav Maňásek v krásném areálu nově zrekonstruované Mýtinky, kde pro nás byl připraven oběd a pro děti zmrzlina a občerstvení. Po výborném obědě máme možnost si prohlédnout Mýtinku a musím se s Vámi podělit o nevšední zážitek ze stylové jizby a celkového vybavení z třicátých let. V Babicích se rozloučíme s dětmi a pokračujeme na Velehrad. Po prohlídce Baziliky s průvodcem děkanem Uherského Hradiště Mgr. Janem  Turko, kterého máme v pelotonu na nás čeká pan starosta Stanislav Gregůrek, který opět jako všichni dostává štafetový kolík a vyrážíme do Tupec. V Tupesích na Orlovně nás vítají děti s panem starostou Vávrou a našimi dvěma onkopacienty. Ondra, který letos prodělal transplantaci kostní dřeně je ve skvělé náladě. Krystýnka  nás také přišla pozdravit.

I když neradi, ale musíme dál. V Boršicích nás očekává pan starosta Roman Jílek a opět s dětmi jedeme do Kostelan nad Moravou. Pan starosta Pavel Duda je také připravený převzít štafetový kolík a vyrazit s námi dál po trase směrem do Uherského Hradiště.

Po příjezdu na náměstí jsme byli mile překvapeni. Děti ze ZŠ u Pálenice v doprovodu třídních učitelek a rodičů se těšily jak s pelotonem pojedou krásnou cestu do Kunovic.

Všechny tyto děti dnes šlapaly za spolužáka Míšu a opravdu dnešní etapu jsme ukončili rekordním počtem zúčastněných 115 cyklistů. Jirka Hadaš, který se celé odpoledne staral o doprovodný program pro naše děti měl strach, aby se peloton vešel na Panský dvůr. Rázem se areál proměnil (jako by ho Jirka Hadaš začaroval) ve dvůr plný radostných dětí. Byl to krásný pohled vidět ty rozzářené jiskřičky v  očích, že všechny tyto děti pomohli dobré věci.

Zatím co děti řádily s Jirkou Hadašem o kousek dál mají ostatní účastníci možnost si od zástupkyň VZP nechat změřit hodnoty tlaku, tuku aj. VZP na Panský dvůr přijela nejen poskytnout tuto službu občanům, ale hlavně jako partner OS Život pro děti předala předsedovi OS Leoši Hanákovi šek na krásných 59. 000,-Kč, které budou použity na rekondičně-regenerační pobyt pro děti po náročné léčbě ve wellness hotelu v Patincích.

Štafetový kolík přebírá místostarosta Kunovic Pavel Vardan, který zítra vyráží s námi dál po trase.

Dnešní etapa měla hodně zastávek a jsme rádi, že všechny zmiňované obce se k našemu projektu připojili a finančně přispěli na onkologicky nemocné děti.

Závěrem bychom chtěli všem pěkně poděkovat za tak krásnou účast při této charitativní tour.


Náhled k vytištění

Související obrázky


Charitativní jízda na koleNADACE SYNOTProjekt podporují

Partneři projektu
    


    


         

              

    

              

              

                   

                   


    
    


Partneři

Mediální partner

mediální partner rádio kiss publikum


Partneři projektu

Partneři projektu


Generální partner

Generální partnerPromo

PromoNajdete nás na Facebooku